האם פיטורי מוכרת הנעלים נעשו ללא הודעה מוקדמת ובמהלך חופשת מחלה?


מוכרת נעליים פוטרה במהלך חופשת מחלה ותזכה לפיצויים

מוכרת נעליים אשר עבדה בחנות בכרמיאל, הגישה תביעה לבית הדין לעבודה ובה טענה כי פוטרה לאלתר מבלי לקבל הודעה מוקדמת, ולא שולמו לה פיצויי פיטורים. התובעת עבדה בחנות במשך כשנה וחודשיים, ונסיבות סיום יחסי העבודה היו במחלוקת בהליך בית הדין לעבודה.

 


לטענת התובעת, יצאה היא לחופשת מחלה של כ-12 ימים, אשר במהלכה העסיק המעביד עובדת חדשה במקומה והפסיק את עבודתה. המעביד טען לעומתה כי התכוון לקדמה בחנות ולא לפטרה, אך בעקבות קצר בתקשורת ואי הבנה, סברה התובעת כי פוטרה.

 

לטענת המעביד, העובדת התפטרה מהעבודה מרצונה, ועל כן אין היא זכאית לפיצויי פיטורים. כמו כן, בעל החנות טען כי הוא זכאי לפיצויים בגין הפסד ההודעה המוקדמת, והפרה דיני העבודה כלפיו.

 

התפטרה או פוטרה?


התובעת טענה כי בסוף מחלתה היא הגיעה לחנות על מנת לקבל את שכרה ואת פיצויי הפיטורים ובעל הבית לא היה בחנות. לפיכך, פנתה התובעת לעובדת אשר שהתה במקום.וזו מסרה לתובעת כי הכספים ישולמו לה רק בכפוף לחתימה על כתב ויתור על תביעות עתידיות. התובעת סירבה לחתום על המסמך והתקשרה לבעל הבית על מנת לבשר לו כי ברצונה לתבוע אותו בבית הדין לעבודה.

 

 

לטענתה, כעבור זמן מה יצר איתה בעל החנות קשר טלפוני והזמינה לבוא לקחת את משכורתה. התובעת טענה כי כאשר שאלה את האחרון לפשר העיכוב בתשלום שכרה, ואי תשלום פיצויי הפיטורים, השיב לה לפתע "את יודעת מה אני לא מפטר אותך את יכולה לעבוד אצלי במחסן".


בעל החנות העיד בבית הדין לעבודה על כך שהתובעת התפטרה מעבודתה, היות ובתקופת מחלתה הוא החליט להעסיק עובדת נוספת שתעבוד עם התובעת ולא במקומה. יתרה מכך, בעל החנות הוסיף כי כמעסיק הוא רשאי להעביר את התובעת מתפקידה לעבודה במחסן כל אימת שיראה לנכון.

 

מדוע הועסקה עובדת במקום התובעת?


השופטים ציינו כי בעל החנות טען לראשונה במסגרת חקירתו הנגדית, כי הסיבה שהביא עובדת נוספת, הייתה מן הטעם שבאותו חודש הוא פתח חנות נוספת בנהריה. כמו כן, בעל החנות טען כי התכוון לקדם את התובעת ולא לפטרה, אך לא השכיל להעביר את המסר לתובעת בטרם פיטוריה. מדובר בגרסה שהוצגה לראשונה במסגרת ההליך המשפטי והייתה חסרת כל בסיס ראייתי.


"עם כל הכבוד, כשמעביד רוצה לבשר לעובד כי החליט לקדם אותו משום שהוא עובד מצוין, ישנן דרכים לעשות כן מבלי שהעובד יסבור כי הוא מפוטר. כמו כן, עוד לא נתקלנו מעולם במצב שעובד לא היה מוכן לשמוע ממעבידו כי החליט לקדמו", כתבו השופטים בפסק הדין.רוצה לקבל הצעות לעבודה בחו"ל? רוצה להרוויח כסף אמיתי?
השאר פרטים בטופס הבא ונציגינו יחזרו אליך תוך זמן קצר
שם + משפחה
נייד
דוא"ל
תקופת עבודה
שלח
הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

מאמרים נוספים בתחום
לוח עבודה בחו"ל

מאגר משרות עבודה בחו"ל, בנוסף כאן תמצאו מידע חיוני ליוצאים לעבודה בחו"ל ... כנסו ותתקדמו! 

עבודה בגרמניה, רילוקיישן?

אם החלטתם לעבור לגור או ללמוד בגרמניה - אין ספק שעשיתם החלטה חכמה מכיוון שהמדינה הזו מעניקה אין ספור אפשרויות לגדול מבחינה כלכלית. קראו את הכתבה ותלמדו ... 

עבודה בתאילנד, עסקים ורילוקיישן

לכל מי שנוסע לתאילנד למטרת Relocation יש לא מעט הכנות לעשות בטרם נסיעתו מכיוון שבכל זאת, מדובר במדינה במזרח הרחוק, בה לא הכל מתנהל בקצב של המערב...  

עבודה ועסקים בסין

בכתבה זו תוכלו ללמוד קצת על המדינה המרתקת הזו, על האפשרויות העסקיות שבה וכן תקבלו כמה טיפים לקראת הנסיעה... 

עבודה ועסקים בהודו, רילוקיישן?

אם בחרתם לנסוע להודו למטרה של לימודים או עבודה, זכרו כי אתם מגיעים למדינה מיוחדת ומרהיבה ביופייה אך מורכבת ומסובכת... כנסו ותדעו יותר! 

עבודה בניגריה רגע לפני חשבת על הכל?

עבודה בניגריה, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ... 

עבודה במקסיקו ונסיעות עסקים

עבודה במקסיקו, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ...  

עבודה בהונגריה

עבודה בהונגריה, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ... 

עבודה ברומניה ונסיעות עסקים

עבודה ברומניה, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ...  

עבודה ועסקים בגיאורגיה

נוסע לגיאורגיה? ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי, בריאות ועצות ידידותיות ... 


חיפשת עורך דין? לשאלות בנושא לחץ/י: עורך דין דיני עבודה

 

מס הכנסה מחזיר כספים, מה איתך? לחץ/י החזרי מס

חשבת על תואר ראשון? לימודי תעודה? לחץ/י לימודים


הצטרפו אלינו בפייסבוק
efedup.com--> efedup.com--> efedup.com-->