עבודה בקניונים בחו``ל


חברים שלך עושים כסף בחו"ל? מה כדאי לדעת על עבודה בקניונים ברחבי העולם?
מחפשים כסף קל מעבר לים
 
בכל שנה, סמוך לחג המולד, אלפי צעירים ישראלים יוצאים לחו"ל ומתכננים לחזור עם כסף גדול אחרי כמה חודשים של עבודה. תופעת הרוכלות הישראלית בקניונים בעולם כבר אינה חדשה ומושכת ישראלים רבים, בדרך כלל אלה שנמצאים בתחילת דרכם מהשחרור מצה"ל ועד גיל שלושים. האם מדובר בהזדמנות ייחודית להשגת כסף קל, או שמדובר באשליה נפוצה שמחזירה את אותם צעירים מאוכזבים אך מנוסים בחזרה לארץ?
 
מה גודל התופעה?
 
מדובר בתופעה אדירה: בארצות הברית כבר כמעט ואין מרכז קניות  שבו לא דרכה חברה ישראלית או כמה מהן, וגם באירופה מדובר בתופעה הולכת ומתרחבת. החברה בדרך כלל מנוהלת על ידי אזרח ישראלי בעל מעמד חוקי במדינה האמורה, ולו מתווכים האחראיים לגיוס העובדים בארץ. התפקידים המוצעים הם תפקידי דיילות מכירה בעגלות לממכר מוצרי קוסמטיקה מים המלח, איפור וטיפוח, צעצועים או ממכר ציורי שמן מדלת לדלת.
 
מה עושים שם?
 
אז מה עושים אותם אלפי ישראלים שמוכרים לאמריקאים והאירופאים מכל הבא ליד? בעיקר עומדים על הרגליים 12 שעות ויותר ביום, ומשדלים עוברי אורח לעצור אצלם ולשמוע הסבר קצר על מרכולתם, ואולי אפילו איזו הדגמה קטנה שבתקווה, תביא להם את המכירה המיוחלת, נושאת האחוזים. בדרך כלל אותם חבר'ה ישנים בדירה שנשכרה עבורם ומובטח להם שהדירה מאובזרת ושבכל חדר ילונו עד שני אנשים. כל חברה מציעה תנאי עבודה שונים, חלקן מתחייבות למימון המגורים או למימון תחבורה ממקום המגורים למקום העבודה, יש כאלה שמבטיחות החזר מלא לכרטיס הטיסה, אך קרוב לוודאי שעם שקלול תנאי השכר עם התנאים הנלווים, מדובר בהצעות דומות.
 
ומה לגבי אשרות עבודה?
 
למרות ההסדר עם החברות ששולחות את הישראלים לעבודה בחו"ל, לרובם אין אישור עבודה במדינות הללו והם חיים בפחד מתמיד מפני משטרת ההגירה. לברי המזל בעלי האזרחות הכפולה, המצב יותר פשוט אך הם מהווים רק חלק קטן מהעובדים. במדינות רבות כמו יפן, ארצות הברית ומערב אירופה, נוקטים בסנקציות נגד העובדים הללו והנסיעה החלומית מסתיימת לא אחת בגירוש מביך חזרה לארץ.
 
אז בסופו של דבר, עבודה בחו"ל משתלמת?
 
הישראלים מצביעים ברגליים. בכל שנה טסים כמה אלפים של צעירים וצעירות לעבוד ברחבי העולם, וחוזרים עייפים אך מרוצים. מלבד החוויה עצמה של לגור ולעבוד בחו"ל עם חבר'ה צעירים, חלקם חוזרים עם כיסים מלאים, מספיק כדי לממן עוד שנה של לימודים אקדמאיים או של שכר הדירה. לעומתם, יש גם הרבה מקרים של אכזבה מסוג העבודה, מרמת המחייה שלא תמיד נראית כמו שהובטח, מחוסר הצלחה במכירות או אפילו מגירוש והחזרה לארץ על ידי הרשויות, דבר שמותיר טעם רע בפה מהנסיעה. בנוסף, המשבר הכלכלי העולמי עומד בפתח, ואיתו כל אזרחי העולם כבר נוקטים בגישה פחות פזרנית, גם אם מדובר בתקופות החגים.
 


רוצה לקבל הצעות לעבודה בחו"ל? רוצה להרוויח כסף אמיתי?
השאר פרטים בטופס הבא ונציגינו יחזרו אליך תוך זמן קצר
שם + משפחה
נייד
דוא"ל
תקופת עבודה
שלח
הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

מאמרים נוספים בתחום
לוח עבודה בחו"ל

מאגר משרות עבודה בחו"ל, בנוסף כאן תמצאו מידע חיוני ליוצאים לעבודה בחו"ל ... כנסו ותתקדמו! 

עבודה בגרמניה, רילוקיישן?

אם החלטתם לעבור לגור או ללמוד בגרמניה - אין ספק שעשיתם החלטה חכמה מכיוון שהמדינה הזו מעניקה אין ספור אפשרויות לגדול מבחינה כלכלית. קראו את הכתבה ותלמדו ... 

עבודה בתאילנד, עסקים ורילוקיישן

לכל מי שנוסע לתאילנד למטרת Relocation יש לא מעט הכנות לעשות בטרם נסיעתו מכיוון שבכל זאת, מדובר במדינה במזרח הרחוק, בה לא הכל מתנהל בקצב של המערב...  

עבודה ועסקים בסין

בכתבה זו תוכלו ללמוד קצת על המדינה המרתקת הזו, על האפשרויות העסקיות שבה וכן תקבלו כמה טיפים לקראת הנסיעה... 

עבודה ועסקים בהודו, רילוקיישן?

אם בחרתם לנסוע להודו למטרה של לימודים או עבודה, זכרו כי אתם מגיעים למדינה מיוחדת ומרהיבה ביופייה אך מורכבת ומסובכת... כנסו ותדעו יותר! 

עבודה בניגריה רגע לפני חשבת על הכל?

עבודה בניגריה, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ... 

עבודה במקסיקו ונסיעות עסקים

עבודה במקסיקו, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ...  

עבודה בהונגריה

עבודה בהונגריה, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ... 

עבודה ברומניה ונסיעות עסקים

עבודה ברומניה, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ...  

עבודה ועסקים בגיאורגיה

נוסע לגיאורגיה? ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי, בריאות ועצות ידידותיות ... 


חיפשת עורך דין? לשאלות בנושא לחץ/י: עורך דין דיני עבודה

 

מס הכנסה מחזיר כספים, מה איתך? לחץ/י החזרי מס

חשבת על תואר ראשון? לימודי תעודה? לחץ/י לימודים


הצטרפו אלינו בפייסבוק
efedup.com--> efedup.com--> efedup.com-->