ביטוח לאומי וביטוח בריאות לתושב היוצא לחו``ל


תושב ישראל היוצא לחו"ל  - דע את זכויותיך!

אם אני מתגורר זמנית בחו"ל?

 

אם אתה תושב ישראל המתגורר זמנית בחו"ל, אתה חייב בתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות גם בתקופת שהותך בחו"ל. פיגור בתשלום דמי ביטוח בריאות בתקופת השהייה בחו"ל, עלול לשלול את זכאותך לקבלת שירותים רפואיים למספר חודשים, לכן חשוב להקפיד על תשלום דמי הביטוח.

 

נשלחתי לחו"ל ע"י המעסיק שלי ...


אם נשלחת לחו"ל על ידי מעסיקך הישראלי וחוזה ההעסקה נחתם בארץ, הרי שהינך עובד שכיר לכל דבר ועניין ולכן חובת תשלום וניכוי דמי הביטוח משכרך, מוטלת על מעסיקך.
אם אתה שוהה במדינה שהביטוח הלאומי חתם עמה אמנה לביטחון סוציאלי ומשלמים בעבורך דמי ביטוח לאומי באותה המדינה, הרי שהינך חייב בתשלום דמי ביטוח בריאות בלבד בישראל (האמנות אינן חלות על דמי ביטוח בריאות אלא על דמי ביטוח לאומי בלבד).

 

אני מועסק ע"י חברה בחו"ל ...

אם אתה שוהה בחו"ל, ואינך מועסק על ידי מעסיק ישראלי, עליך לשלם את דמי הביטוח הלאומי ודמי ביטוח הבריאות בעצמך, כל זמן שאתה תושב ישראל. אם אתה שוהה בחו"ל עם משפחתך תקופה ממושכת, או שהיגרת למדינה אחרת והפסקת בפועל להיות תושב ישראל, עליך להודיע על כך למוסד לביטוח לאומי, כדי לבדוק את הפסקת ביטוחך. מי שמרכז חייו בישראל, לדוגמה מקום מגורים קבוע, מקום שהות המשפחה, מקום שבו מתחנכים הילדים, מקום עבודה עיקרי, מקום לימודים. על הטוען לתושבות להוכיח את קיומה.

 

איך ולמי משלמים?

לפני צאתך מן הארץ, פנה לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום מגוריך ודווח על נסיעתך הקרובה. פקידי הביטוח הלאומי ישמחו להעניק לך הסבר מקיף על זכויותיך ועל חובותיך ויסדירו גם את ענייני התשלום. בפנותך לסניף אל תשכח להשאיר כתובת מדויקת בארץ, שאליה אפשר לפנות בענייניך ולהעביר את הוראות התשלום.


את דמי הביטוח תוכל לשלם באתר התשלומים, באמצעות המחאות, הוראת קבע בבנק או באמצעות מיופה-כוח מטעמך. זכור! פיגור בתשלום דמי הביטוח גורר קנסות והצמדה, ועלול לפגוע בזכויותיך ובזכויות בני משפחתך לקבלת גמלאות.

 

מה קורה אם לא שילמתי את דמי הביטוח?

 

תושב ישראל השוהה בחו"ל לאחר 1 במרס 2001 במשך שנתיים רצופות או יותר ואינו משלם דמי ביטוח בריאות למוסד לביטוח לאומי בארץ, או שהוא מפגר בתשלומיו יותר מ–12 חודשים, תישלל ממנו הזכות לקבלת שירותים רפואיים בארץ על-פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי.

 

ביטוח בריאות לחו"ל - פוליסה מקיפה - רילוקיישן

 

פוליסת הרילוקיישן -  RELOCATION מספקת כיסוי רפואי מלא לאירועי בריאות יומיומיים, עובר דרך כיסוי מקיף להריון ולידה, וכלה באירועים מורכבים כגון אשפוזים וניתוחים.

לדברי עו"ד מיה ליסיצקי, מנהלת אגף בריאות בדוידוף סוכנות לביטוח, "ביטוח בריאות לאדם העובר לחיות לתקופה ממושכת בחו"ל, הוא נושא בעל חשיבות עליונה ובין הנושאים הראשונים להם יש לדאוג כבר בשלבים ההתחלתיים של תהליך העתקת המגורים. ישראלים רבים נדהמים לגלות, כי "חוקי המשחק" במדינות רבות שונים לחלוטין מהמקובל בארץ, ולפיכך, חשוב להיערך בהתאם ולרכוש את הפוליסה המקיפה ביותר אשר תיתן מענה למגוון הנושאים הרפואיים שיתעוררו במדינת היעד לכל משך השהות.

תקופת המיתון הכלכלי אשר שוררת ברחבי העולם, גורמת לרבים לעשות "טעות אסטרטגית" ולנסות לחסוך בעלויות פוליסת ביטוח מקיפה, ע"י רכישת פוליסת נסיעות לחו"ל. טעות זו, עשויה בסופו של יום, לגרור בעקבותיה הוצאות של עשרות אלפי דולרים ואף יותר מזה, במקרים רפואיים שונים אשר מתעוררים בחיי היומיום של ישראלי אשר בחר לחיות בחו"ל.

 רוצה לקבל הצעות לעבודה בחו"ל? רוצה להרוויח כסף אמיתי?
השאר פרטים בטופס הבא ונציגינו יחזרו אליך תוך זמן קצר
שם + משפחה
נייד
דוא"ל
תקופת עבודה
שלח
הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

מאמרים נוספים בתחום
לוח עבודה בחו"ל

מאגר משרות עבודה בחו"ל, בנוסף כאן תמצאו מידע חיוני ליוצאים לעבודה בחו"ל ... כנסו ותתקדמו! 

עבודה בגרמניה, רילוקיישן?

אם החלטתם לעבור לגור או ללמוד בגרמניה - אין ספק שעשיתם החלטה חכמה מכיוון שהמדינה הזו מעניקה אין ספור אפשרויות לגדול מבחינה כלכלית. קראו את הכתבה ותלמדו ... 

עבודה בתאילנד, עסקים ורילוקיישן

לכל מי שנוסע לתאילנד למטרת Relocation יש לא מעט הכנות לעשות בטרם נסיעתו מכיוון שבכל זאת, מדובר במדינה במזרח הרחוק, בה לא הכל מתנהל בקצב של המערב...  

עבודה ועסקים בסין

בכתבה זו תוכלו ללמוד קצת על המדינה המרתקת הזו, על האפשרויות העסקיות שבה וכן תקבלו כמה טיפים לקראת הנסיעה... 

עבודה ועסקים בהודו, רילוקיישן?

אם בחרתם לנסוע להודו למטרה של לימודים או עבודה, זכרו כי אתם מגיעים למדינה מיוחדת ומרהיבה ביופייה אך מורכבת ומסובכת... כנסו ותדעו יותר! 

עבודה בניגריה רגע לפני חשבת על הכל?

עבודה בניגריה, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ... 

עבודה במקסיקו ונסיעות עסקים

עבודה במקסיקו, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ...  

עבודה בהונגריה

עבודה בהונגריה, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ... 

עבודה ברומניה ונסיעות עסקים

עבודה ברומניה, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ...  

עבודה ועסקים בגיאורגיה

נוסע לגיאורגיה? ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי, בריאות ועצות ידידותיות ... 


חיפשת עורך דין? לשאלות בנושא לחץ/י: עורך דין דיני עבודה

 

מס הכנסה מחזיר כספים, מה איתך? לחץ/י החזרי מס

חשבת על תואר ראשון? לימודי תעודה? לחץ/י לימודים


הצטרפו אלינו בפייסבוק
efedup.com--> efedup.com--> efedup.com-->