עבודה בחו``ל, איך מתחילים? היכן מחפשים? ממה להיזהר?


עבודה בחו"ל - לעבוד ולהנות, האמנם?
 
הסיפורים על אנשים שעשו הון גדול מעבר לים, אינם נגמרים. ישראלים רבים שעברו את חווית העבודה בחו"ל יודעים לתאר משכורות גבוהות, תנאים טובים, חיי חברה עשירים, ובילויים עד השעות הקטנות. ברוב המקרים גם תשמעו על כמה המקומיים נחמדים ומסבירי פנים, ואיך בקלות אפשר "לעשות עליהם כסף", וכמה האפשרויות לא מוגבלות.
 
במלים אחרות, "א מ ר י ק ה , אח שלי. חבר שלי אמר שאני רק נוחת, הוא מסדר אותי בבית סוף הדרך, הוא עובד שם אצל דוד שלו, עושה 200 $ ליום רק מטיפים, ואם אני מגיע, אני רק מסתובב איתו. דופק שנה עבודה, חוזר עם 100,000 $, מסודר אחי... ".  
 
בניגוד לתדמית ה"לא פראיירים" שאנו מייחסים לעצמנו, הרבה מאוד ישראלים, בעיקר הצעירים שבינינו, הם פראיירים לא קטנים, והסיבה לכך היא מאוד פשוטה: המציאות הכלכלית בישראל, גובה המחייה, יוקר שכר הלימוד, האפשרות הכמעט דמיונית של קניית דירה, גורמת להם להיצמד כמעט לכל תאור של מציאות טובה יותר. תוסיפו לזה את חו"ל, בעיקר ארה"ב, כפי שהיא מצטיירת בקולנוע, והרי לכם מתכון מושלם למדינות של אפשרויות בלתי מוגבלות.
 
עבודה בחו"ל - כדאי לדעת!
 
מטרת שורות אלה היא עשיית סדר בדברים, הסבר אודות עבודה במדינה זרה, ציון היתרונות והחסרונות בנסיעה לצורך עבודה, צמצום הסיכונים הכרוכים בה והגברת הסיכויים למסע עבודה טוב יותר, שבסיומו תוכלו לחזור ארצה כשבחשבון הבנק שלכם סכום כסף נאה שחסכתם.
 
ראשית, חשוב מאוד לזכור, שלא להאמין לכל מה שאתם שומעים. גם אם מדובר בחבר ממש טוב, עליכם להבין, שענייני יוקרה, ואגו יכולים להוביל כל אחד לסלף קצת עובדות, "לנפח" משכורות, ולספר על חיי הנסיכות אותם הוא חווה. לא פעם, החיים הורודים אותם מתארים לכם, מתגלים כמציאות לא ממש מלהיבה. דירת הקרקע היא למעשה מרתף משופץ למשעי, המסעדות הפכו לפיצרייה השכונתית, וחיי הלילה המטורפים מסתכמים בשינה עמוקה לאחר עוד יום עבודה מפרך מול לקוחות מעצבנים וממש לא פראיירים במכירה של מוצרים מים המלח בעגלת קניון.
 
גם החברות הרבות המציעות עבודה בחו"ל, שצצו לאחרונה כפטריות אחרי הגשם, אינן אורים ותומים. אינטרסים כלכליים לא מבוטלים עומדים מאחורי כל גוף כזה. היחס הנדרש במקרה זה הוא כבדהו וחשדהו.
 
כמובן, שקיימת אפשרות בלתי מבוטלת להרוויח כסף בהחלט יפה בחו"ל, אך כדי לעשות זאת, מומלץ שתקראו את ההמלצות הבאות.
 
הצבת מטרה
 
עליכם להיות מוגדרי מטרה. כלומר, אתם מבינים שמטרת הנסיעה היא להרוויח כסף ולחסוך את רובו, אתם רושמים לעצמכם כמה כסף אתם מעוניינים לחסוך ומציבים משימות.
 
חישוב הוצאות מול הכנסות
 
יש לזכור כי הסכום אותו תכניסו בעבודתכם לא נשאר בעינו. לפני הטיסה עליכם לברר מהי עלות המגורים באזור העבודה, האם יש השתתפות בתשלום שכר הדירה ותשלומי החשבונות השוטפים, כמה כסף תצטרכו להוציא על מזון במהלך השבוע, מהן עלויות הנסיעה באופן כללי ובעיקר הנסיעות מן הבית לעבודה .
 
ירידה לפרטים הקטנים
 
נכון, החיים מלאים הפתעות ואיש לא יודע מה טומן בחובו המחר, אך לפני שעולים על מטוס חשוב מאוד לדעת כי עשינו הכול כדי  לדעת את כל הפרטים אודות המציאות החדשה לקראתה אנו הולכים.
לכן, אם אנו עובדים מול חברת כוח אדם שעל אמינותה בררנו עוד קודם והתייעצנו עם אנשים שעבדו איתה, חשוב מאוד לברר את הפרטים הבאים:
 
 • האם כרטיס הטיסה ממומן על ידי החברה.
 • האם יש הסעה משדה התעופה.
 • האם הדיור נאות, ובאיזה מרחק הוא נמצא ממקום העבודה.
 • כמה אנשים גרים בדירה.
 • מי משלם את הוצאות הנסיעה.
 • האם מקבלים שכר בסיס, אם כן מהו, וכמה אחוזים מקבלים על המכירות.
 • מהי המשכורת הממוצעת אותה מרוויח עובד סביר באותה חברה.
 • האם יש אפשרויות קידום.
 • מהו אופי העבודה, מיהם הלקוחות הפוטנציאליים, ומה מוכרים.
 • האם מקבלים אישור עבודה, ואם לא, מה הם הסיכונים הכרוכים בדבר.
 • לכמה זמן ניתנת ויזת העבודה.

 

לאחר שתבררו את הפרטים, חשוב מאוד לעיין היטב בחוזה ההתקשרות ביניכם, ולעיין בפרטים הקטנים. אם חלק מהסעיפים לא ימצאו חן בעיניך, בקש לשנותם ולחתום לידם. אל תתפשר. חברות אלה זקוקות לך יותר משאתה להם.
 
עבודה בחו"ל, אכן יכולה להיות חוויה טובה ששכרה בצידה, אך כדי שזה יקרה עליך, ראשית, להקפיד על הכללים הנזכרים, ובהמשך להיות נחוש וממוקד מטרה, כשפיתויים מסביב לא מזיזים אותך כמו עלה נידף. התמקדות במטרה, חריצות, נחישות, סבלנות, התמדה ויושר , בהחלט יובילו אותך להגשים את מטרתך במסע המרתק שעומד לעבור עליך.
 


רוצה לקבל הצעות לעבודה בחו"ל? רוצה להרוויח כסף אמיתי?
השאר פרטים בטופס הבא ונציגינו יחזרו אליך תוך זמן קצר
שם + משפחה
נייד
דוא"ל
תקופת עבודה
שלח
הפניה ללא התחייבות מצדך או מצד עורך הדין

מאמרים נוספים בתחום
לוח עבודה בחו"ל

מאגר משרות עבודה בחו"ל, בנוסף כאן תמצאו מידע חיוני ליוצאים לעבודה בחו"ל ... כנסו ותתקדמו! 

עבודה בגרמניה, רילוקיישן?

אם החלטתם לעבור לגור או ללמוד בגרמניה - אין ספק שעשיתם החלטה חכמה מכיוון שהמדינה הזו מעניקה אין ספור אפשרויות לגדול מבחינה כלכלית. קראו את הכתבה ותלמדו ... 

עבודה בתאילנד, עסקים ורילוקיישן

לכל מי שנוסע לתאילנד למטרת Relocation יש לא מעט הכנות לעשות בטרם נסיעתו מכיוון שבכל זאת, מדובר במדינה במזרח הרחוק, בה לא הכל מתנהל בקצב של המערב...  

עבודה ועסקים בסין

בכתבה זו תוכלו ללמוד קצת על המדינה המרתקת הזו, על האפשרויות העסקיות שבה וכן תקבלו כמה טיפים לקראת הנסיעה... 

עבודה ועסקים בהודו, רילוקיישן?

אם בחרתם לנסוע להודו למטרה של לימודים או עבודה, זכרו כי אתם מגיעים למדינה מיוחדת ומרהיבה ביופייה אך מורכבת ומסובכת... כנסו ותדעו יותר! 

עבודה בניגריה רגע לפני חשבת על הכל?

עבודה בניגריה, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ... 

עבודה במקסיקו ונסיעות עסקים

עבודה במקסיקו, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ...  

עבודה בהונגריה

עבודה בהונגריה, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ... 

עבודה ברומניה ונסיעות עסקים

עבודה ברומניה, ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי ועצות ידידותיות ...  

עבודה ועסקים בגיאורגיה

נוסע לגיאורגיה? ממה להיזהר, מספרי חירום, ביטוח רפואי, בריאות ועצות ידידותיות ... 


חיפשת עורך דין? לשאלות בנושא לחץ/י: עורך דין דיני עבודה

 

מס הכנסה מחזיר כספים, מה איתך? לחץ/י החזרי מס

חשבת על תואר ראשון? לימודי תעודה? לחץ/י לימודים


הצטרפו אלינו בפייסבוק
efedup.com--> efedup.com--> efedup.com-->